Peste 8000 de iubitori ai artei populare au accesat în ultimele doua luni ale anului 2013 catalogul online “Targul de la sat” lansat de World Vision Romania. Mesterii populari inscrisi pe platforma au primit comenzi de vase ceramice, camasi traditionale si sosete de lana. Obiectele lucrate cu migala de artistii populari au atras atentia si companiilor care i-au contactat pentru comenzi mai mari.
Va invitam la o leapsa cu traditie! Valorile autentice romanesti merita apreciate si sustinute! Spune-le si prietenilor tai despre www.targuldelasat.ro! O initiativa World Vision Romania pentru dezvoltarea mestesugurilor populare in mediul rural.