Iata ce se intampla cand directionezi 2%:
- sprijini eforturile unui ONG de a rezolva diferite probleme sociale
- te implici si tu in rezolvarea problemelor din tara ta fara sa ai vreun cost suplimentar
- stii pe ce s-a cheltuit o parte din impozitul tau
- ai siguranta ca ONG-urile ofera servicii de calitate si eficiente din punct de vedere al costurilor (pentru ca ele au resurse diferite si beneficiaza de ajutorul voluntarilor)
- devii parte din societatea civila si contribui astfel la dezvoltarea ei
Directionarea a 2% nu te costa nimic! Doar un formular de completat si depus la Fisc pana la data de 15 mai a fiecarui an. Daca nu se foloseste aceasta optiune, suma respectiva ramane sa fie incasata si gestionata de stat.
Afla care sunt pasii pentru a directiona 2%! Click aici.