O suma record de 70.000 euro au strans restaurantele KFC si Pizza Hut Romania impreuna cu clientii lor, pentru proiectul nostru, „Vreau in clasa a noua” in campania lor traditionala din luna octombrie, in care oricine a putut dona 1 leu fara sa fie obligat sa cumpere ceva.
Datorita donatiilor ridicate din acest an, am putut extinde programul pentru mai multi elevi. Asadar vom putea oferi burse pentru 82 de copii fara posibilitati materiale din judetul Dolj si Iasi.
Succesul campaniei din acest an a fost sarbatorit de liceenii bursieri din Dolj printr-o vizita de o zi la Bucuresti, organizata de noi si partenerii sai de proiect. Astfel, copiii au vizitat pentru prima data in viata lor Muzeul National de Istorie Naturala Grigore Antipa si apoi au luat pranzul la restaurantul Pizza Hut din AFI Cotroceni, in compania lui Dani Otil, care a sustinut cu entuziasm campania pe toata perioada sa. Bursierii au inmanat reprezentantilor companiilor o scrisoare cu multumiri si cu visele lor pentru viitor.