Nicoleta și Nicu au primit în dar din partea Fundației World Vision România un pachet cu alimente și produse de igienă care să îi ajute să treacă cu bine peste perioada acesta de epidemie cu COVID-19. Acest gest i-a făcut să înteleagă rolul implicării în viața comunității și cât de important este să dai o mână de ajutor atunci când cineva are nevoie.
În cadrul proiectului „Alege Școala!” copiii învață cât de important este să dăruiești, să ajuți și să faci fapte bune, doar despre asta este voluntariatul.
„Sunt bucuroasă pentru că acum o să ne facă mami paste cu sos! Abia aștept să mâncăm și prăjituri și cozonac!” – Nicoleta
Familia lor este una din cele 115 familii din comuna Roșiori, județul Ialomița, care au primit ajutoare în aceste vremuri grele prin care trecem.