Ziua Mondiala a Alimentatiei

 

Astazi Sarbatorim Ziua Mondiala a Alimentatiei!

Tema din acest an propusă de ONU reprezintă ‘Asociaţiile agricole – cheia alimentaţiei pentru omenire!

Preocuparea continuă a World Vision România pentru bunăstarea copiilor şi a familiilor sărace din mediul rural, a impus ca “Agricultura şi dezvoltarea rurală” să fie o direcţie de acţiune pentru organizaţie, încă din anul 2000.

Programul încurajează şi susţine investiţiile private în mediul rural pentru dezvoltarea unei economii locale competitive, sustenabile pe termen lung şi în acord cu valorile şi tradiţiile locale care să ducă la îmbunătățirea condițiilor de trai ale agricultorilor și familiilor lor.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Blog - World Vision Romania
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.